18.9 C
Ohrid
сабота, септември 18, 2021
Почетна Македонија Oхридската полиција успеа да приведе криминалец баран со потерница...

Oхридската полиција успеа да приведе криминалец баран со потерница…

Translate (Eng):[gtranslate]

На 24.07.2021 во 21.00 часот на Кеј „Македонија“ во Охрид, врз основа на судска наредба, полициски службеници од СВР Охрид го привеле А.В.(31) од Скопје за издржување казна затвор од шест месеци за сторено кривично дело по член 144 од Кривичниот законик.

Тој бил предаден на полициски службеници од СВР Скопје за спровод во казнено-поправната установа Затвор Скопје, информираат од министерството за внатрешни работи.

РЕКЛАМА
- Реклами -