18.9 C
Ohrid
сабота, септември 18, 2021
Почетна Македонија Ексклузивно: Мијалков префрлен во Систина, го заболел стомакот.

Ексклузивно: Мијалков префрлен во Систина, го заболел стомакот.

Translate (Eng):[gtranslate]

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков попладнево од затворот во Шутка бил пренесен во Систина.

Извори на Телма од затворот потврдуваат дека Мијалков се пожалил на болки во пределот на стомакот, по што добил дозвола од судот да замине во болницата каде ќе остане додека завршат испитувањата. Инаку Мијалков пред 2 дена ја слушна првата ослободителна пресуда за случајот “Тортура” а осуден е на 2 затворски казни со вкупно времетраење од 20 години.

РЕКЛАМА
- Реклами -