Громогласен аплауз и овации на концертот на Танец и Ладо во Охрид

Вчеравечер Танец и хрватскиот фолкорен ансамбл Ладо одржаа концерт во рамките на престижниот меѓународен фестивал „Охридско лето“, кој беше од хуманитарен карактер.

Концертот „Танец и Ладо под ѕвездите“ беше поздравен со громогласните аплаузи и овации од страна на публиката во Античкиот театар во Охрид.

Ансамбалот сподели фотографии од синоќешниот настан на својата официјална Фејсбук страница.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here