18.9 C
Ohrid
сабота, септември 18, 2021
Почетна Македонија Громогласен аплауз и овации на концертот на Танец и Ладо во Охрид

Громогласен аплауз и овации на концертот на Танец и Ладо во Охрид

Translate (Eng):[gtranslate]

Вчеравечер Танец и хрватскиот фолкорен ансамбл Ладо одржаа концерт во рамките на престижниот меѓународен фестивал „Охридско лето“, кој беше од хуманитарен карактер.

Концертот „Танец и Ладо под ѕвездите“ беше поздравен со громогласните аплаузи и овации од страна на публиката во Античкиот театар во Охрид.

Ансамбалот сподели фотографии од синоќешниот настан на својата официјална Фејсбук страница.

РЕКЛАМА
- Реклами -