18.9 C
Ohrid
сабота, септември 18, 2021
Почетна Македонија Дурлоски скршен од болка: Не мора владата да одржи говор на Мечкин...

Дурлоски скршен од болка: Не мора владата да одржи говор на Мечкин Камен, ќе дојде и тој ден кога ќе има реки од народ за Илинден.

Translate (Eng):[gtranslate]

Оперскиот пејач и поранешен пратеник Игор Дурловски, еден од водачите на
граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, реагира по најавата за прво
одбележување на (нај)големиот македонски празник Илинден без говори на Мечкин
Камен.

РЕКЛАМА
- Реклами -