18.9 C
Ohrid
сабота, септември 18, 2021
Почетна Забава Сите знаеме дека Саша Матич е слеп, а Карлеуша му вика гледај...

Сите знаеме дека Саша Матич е слеп, а Карлеуша му вика гледај го натпреварувачот. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Натпреварувањето „Ѕвездите на Гранд“ често ги менува членовите на жири комисијата, а често се зборува и колкави се нивните хонорари.

Низ сезоните цифрите се менувале, а како што се дознава моменталниот состав има најголеми хонорари.

Иако висината на хонорарите се држи во тајност, медиумите дошле до информации за истите.

РЕКЛАМА

Марија Шерифовиќ заработува околу 3.500 евра по емисија. Пред неа е единствено Јелена Карлеуша со 5.000 евра, како што истакнува изворот. Така што само од овие емисии Јелена заработила годишно околу 200.000 евра. Но не е проблемот во тоа кој колку заработил, факт е дека нивната интелигенција е  под просечно ниво. Саша Матич сите знаеме дека е слеп а неговата колешка Јелена Карлеуша обидуваќи се да му ја опише ситуацијата во моментот, му вели Саша погледни како овој кандидат ќе ја упропасти емисијата со неговата песна.

 

 

- Реклами -