18.9 C
Ohrid
сабота, септември 18, 2021
Почетна Македонија Стресе земјотрес во Скопје, здрма насекаде!

Стресе земјотрес во Скопје, здрма насекаде!

Translate (Eng):[gtranslate]

Во 23.07 минути земјотрес ги вознемири Скопјани. Истиотспоред Европскиот медитерански сеизмолошки центар беше со јачина од

3.3 степени според Рихтеровата скала, а најмногу се опочувствува во Ѓорче Петров, Карпош, Ново Лисиче, Чаир.

Земјотресот е со епицентар на 27 километри од Скопје, а 12 километри од косовскиот град Витиниа.

РЕКЛАМА
- Реклами -