18.9 C
Ohrid
сабота, септември 18, 2021
Почетна Македонија Мицкоски ги помеша брзините: Нека ни е честит Велигден, извинете Илинден !!!

Мицкоски ги помеша брзините: Нека ни е честит Велигден, извинете Илинден !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Тој по овој гаф во својот говор се насмеа и се извини, па доби аплауз од присутните во струшко Ташмаруништа каде што го одбележува големиот празник и порача дека Македонија има иднина и тоа во новата генерација политичари.

Тој по овој гаф во својот говор се насмеа и се извини, па доби аплауз од присутните во струшко Ташмаруништа каде што го одбележува големиот празник и порача дека Македонија има иднина и тоа во новата генерација политичари.

РЕКЛАМА
- Реклами -