2.7 C
Ohrid
петок, декември 8, 2023
ПочетнаМакедонијаПадна и првиот соседски договор:За два месеци ќе се воведе авионската линија...

Падна и првиот соседски договор:За два месеци ќе се воведе авионската линија Скопје-Софија

Бугарскиот премиер Кирил Петков на денешната заедничката прес конференција со неговиот македонски колега најави дека за 60 дена ќе почне да сообраќа авионската линија Скопје-Софија.

-За 30 дена ќе ги имаме спецификациите, а за 60 дена линијата ќе профункционира. Кога ќе почнеме да работиме со резултати и кога ќе им дадеме можност на луѓето од двете земји слободно да се движат, да работат, сите ќе добиеме многу, рече Петков.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...