18.9 C
Ohrid
сабота, септември 18, 2021
Почетна Македонија Стојанче разочаран од граѓаните: Да не бев јас граѓаните уште со кофи...

Стојанче разочаран од граѓаните: Да не бев јас граѓаните уште со кофи ќе го гаснеа пожарот, и наместо да ме наградат за тоа што ги спасив, бараат уште оставка од мене !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Директорот на Центарот за кризи, Стојанче Ангелов не размислува да поднесе оставка тој за А1он изјави:

– „Јас треба да бидам награден, а не да поднесам оставка успеав да го спасам Кочани.“

Директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов не размислува да поднесе оставка по вчерашниот пожар кој пеплоса делови од Кочани и шумата над градот. Жителите на Кочани со часови панично бараа помош додека се обидуваа со кофи да го изгаснат огнот кој се прошири до куќите, а неколку и беа зафатени. Сега бараат оставка од Ангелов.
„Јас мислам дека треба да бидам награден, а не да поднесам оставка. Успеав да го спасам Кочани“, изјави директорот Ангелов за „А1он“ во пресрет на прес – конференцијата на која најави дека ќе ги соопшти сите детали околу пожарот во Кочани и справувањето со него.
Утрово кочанчани ги сумираат штетите од пожарот. Има изгорени куќи, изгорени автомобили кои биле паркирани на улиците од каде се ширел пожарот, голем дел од шумата, а веќе се споделуваат и фотографии од изгорени животни во шумата над градот.
Деветмина жители на Кочани вера побараа помош оти вдишале чад од пожарот. Министерството за здравство соопшти дека се чувствуваат добро и сите се пуштени на домашно лекување.

РЕКЛАМА

 

- Реклами -