Тајзи како Никола Карев: Нова песна и спот на Тајзи во чест на Илинден

Во чест на Илинден, Тајзи го промовираше новото видео за песната „Парадокс“.
Спотот е дело на режисерот Даниел Јовевски, а сниман е на Мечкин Камен, Македониумот, Галеријата на Никола Мартиновски во Крушево и во Музејот на македонска борба во Скопје. Во видеото, покрај Тајзи се појавува и моделот Андријана Илиевска, а стајлингот е на Златко Јовановски.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here