18.9 C
Ohrid
сабота, септември 18, 2021
Почетна Забава Тајзи како Никола Карев: Нова песна и спот на Тајзи во...

Тајзи како Никола Карев: Нова песна и спот на Тајзи во чест на Илинден

Translate (Eng):[gtranslate]

Во чест на Илинден, Тајзи го промовираше новото видео за песната „Парадокс“.
Спотот е дело на режисерот Даниел Јовевски, а сниман е на Мечкин Камен, Македониумот, Галеријата на Никола Мартиновски во Крушево и во Музејот на македонска борба во Скопје. Во видеото, покрај Тајзи се појавува и моделот Андријана Илиевска, а стајлингот е на Златко Јовановски.

РЕКЛАМА
- Реклами -