19.4 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаУгинати домашни животни во семејна фарма како последица од пожарот што ја...

Угинати домашни животни во семејна фарма како последица од пожарот што ја зафати Македонија.

Угинати домашни животни во семејна фарма како последица од пожарот што ја зафати државата се појавија на социјалните мрежи.

Фотографиите се вознемирувачки, а земјоделците остааа без основниот извор на егзистенција.

На овие фотографии реагира и Влатко Ѓорчев од ВМРО ДПМНЕ, кој кратко на социјалните мрежи напиша:

Село Четирце, Кумановско.
Трагедија. Жално и тажно.
Оставки и одговорност‼️, напиша Ѓорчев.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...

Отровна змија касна турист во Охрид- Во болницата немало противотров

Турист од Холандија бил каснат од отровна змија во Охрид, но поради недостиг на серум во охридската болница, бил транспортиран со санитетско возило до...