21.9 C
Ohrid
петок, јули 19, 2024
ПочетнаЗабаваПлатил 10 милиони евра само за регистерска табличка на својот Ламбо, со...

Платил 10 милиони евра само за регистерска табличка на својот Ламбо, со ознака 123 (ВИДЕО)

Ламборгини е само по себе скап и ексклузивен автомобил, но тешко може да се мери со оваа регистарска табличка.

Lamborghini Aventador SVJ Roaster е едно од најексклузивните Lamborghini на патиштата, но со цената од околу 390.000 евра тешко е да се совпадне со малата регистарска табличка. Имено, сопственикот ја платил ниту повеќе ниту помалку од 10 милиони евра на аукција. Најскапата регистрација во светот доаѓа од Катар, и има трицифрен број 123.

Сосема логично, автомобилот со оваа регистрација е снимен во Монако. Бело -црната комбинација со некои виолетови детали изгледа одлично, исто како и украсот во кабината со јасно истакнат карбон, и комбинацијата на бело и виолетово. Да потсетиме, под хаубата се наоѓа 6.5 V12 со 770 КС и 720 Nm што го вози автомобилот до 100 км / ч за 2,9 секунди и до максимални 350 км / ч.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...