-3.1 C
Ohrid
вторник, ноември 30, 2021
Почетна Забава Платил 10 милиони евра само за регистерска табличка на својот Ламбо, со...

Платил 10 милиони евра само за регистерска табличка на својот Ламбо, со ознака 123 (ВИДЕО)

Translate (Eng):[gtranslate]

Ламборгини е само по себе скап и ексклузивен автомобил, но тешко може да се мери со оваа регистарска табличка.

Lamborghini Aventador SVJ Roaster е едно од најексклузивните Lamborghini на патиштата, но со цената од околу 390.000 евра тешко е да се совпадне со малата регистарска табличка. Имено, сопственикот ја платил ниту повеќе ниту помалку од 10 милиони евра на аукција. Најскапата регистрација во светот доаѓа од Катар, и има трицифрен број 123.

Сосема логично, автомобилот со оваа регистрација е снимен во Монако. Бело -црната комбинација со некои виолетови детали изгледа одлично, исто како и украсот во кабината со јасно истакнат карбон, и комбинацијата на бело и виолетово. Да потсетиме, под хаубата се наоѓа 6.5 V12 со 770 КС и 720 Nm што го вози автомобилот до 100 км / ч за 2,9 секунди и до максимални 350 км / ч.

РЕКЛАМА