20 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаПoлицијата упадна во домот на Миленко Неделковски. (Видео)

Пoлицијата упадна во домот на Миленко Неделковски. (Видео)

Во текот на вчерашниот ден, во домот на новинарот Миленко Неделковски, упаднала полиција, во обид да го приведе, поради извршување на информативен разговор, на барање на oдделот на MBP задолжен за компјутерска форензика.

Неделковски, треба да се појави на информативен разговор денес во поилиција во 11ч и 30м.

За случувањата во неговиот дом, Неделковски во детали говореше на својот Јутуб канал, информативниот разговор е на барање на „компјутерска форезинка“ или како што вели тој оние кои се задолжени за следење на тоа што се пишува на социјалните мрежи.

Според него ова го покажува стравот кај власта која ќе има катастрофални резултати на престојните локални избори.

-Ова доаѓа во период кога државата гори во пламен, кога вадат фапови старои по 60 години кои наводно биле возобновени, а тие на распаѓање и во моменти кога се спрема голем народен собир сега викендов во врска со фашистичко нацистичките мерки што ги оваа Влада донесе на својата последна седница, а ќе се применуваат на 16 еден ден подоцна од битниот ден за муслиманите, вели Неделковски.

Новинарот потенцира дека овие мерки се дискриминирачки, сегрегациски и тие кои ги носат овие мерки не се разликуваат ниту од Хитлер, ниту од Сталин, Берија и најмачните времиња на УДБА и КОС.

За крај тој исткана дека не ги признава ниту судот, ниту обвинителството, ниту полицијата.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Три часа по пријавата е пронајдено исчезнатото момче во Битола – полицијата со први детали

Во 21 часот и 30 минути таткото на исчезнатото момче пријавило во полициска станица дека е исчезнат неговиот син. Полицијата веднаш излегла на терен...

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...