24.9 C
Ohrid
четврток, јуни 20, 2024
ПочетнаМакедонијаСемејството бара помош: Исчезната е Сара од Штип

Семејството бара помош: Исчезната е Сара од Штип

Се бара Сара Куртиси од Штип.

Апелот за помош се споделува на социјалните мрежи од нејзиното семејство.

Била излезена со нејзината мајка, па заминала да прошета, но по некое време таа исчезнала.

Доколку ја видите или имате било каква информација јавете се на телефонскиот број 075 742 017.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Почина 25 годишен професионален војник синоќа во Скопје !!

Синоќа во Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување КАРИЛ почина професионалниот војник А.Ј. (25), соопшти Генералштабот на Армијата на Македонија. Војникот беше еден...

Неготинчанец ја запалил семејната куќа оти бил скаран со неговиот татко и мајка !!!

Дваесет и седумгодишен неготинчанец со иницијали М.А. доби кривична пријава од полицијата, откако предизвика пожар во домот на неговите родители, и покрај судската забрана...

Aлбански репрезентативец ги пцуеше Македонците и Србите по натпреварот против Хрватска

Албанија се спаси од пораз против Хрватска со гол во 95. минута (2-2), но натпреварот го одбележаа провокативни пораки од трибините, а уште поголем...

Луѓето над 40 години треба да работат само 3 дена во неделата

Истражување од 2016 година, објавено неодамна, открива дека од луѓето над 40 години може да се добијат најдобри резултати на работа ако тие работат...