20 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаЗабаваФановите го искараа македонскиот пејач: „Во манастир не се оди облечен ко...

Фановите го искараа македонскиот пејач: „Во манастир не се оди облечен ко за на вежбање“

Фолк-пејачот Ѓоко Јовиќ беше во Бигорскиот манастир со неколку пријатели. Тие се прошетаа низ манастирот и објавија слики на социјалните мрежи. Но, фотките ги поделија фановите на пејачот. Едни му напишаа да ужива, оти дошол на најубавото место во Македонија, но повеќето го искраа и коментираа дека и тој и пријателите дошле несоодветно облечени за во манастир.

„Тереатана ли е или манастир“, „Во манастир не се оди облечен ко за на вежбање“, „Малку аутфитот не ви е соодветен“, му напишаа фановите.

Јовиќ, кој изминатиов период повторно почна со настапите во живо, пред неколку месеци беше во центарот на вниманието. Тогаш тој на шега објави дека ќе стане овчар, оти од музика веќе не се живее.

reporter.mk

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Три часа по пријавата е пронајдено исчезнатото момче во Битола – полицијата со први детали

Во 21 часот и 30 минути таткото на исчезнатото момче пријавило во полициска станица дека е исчезнат неговиот син. Полицијата веднаш излегла на терен...

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...