13.9 C
Ohrid
сабота, април 13, 2024
ПочетнаЗабаваБившата на Кајмакоски за новиот брак на Даниел: „Нашла крпа закрпа“ (ВИДЕО)

Бившата на Кајмакоски за новиот брак на Даниел: „Нашла крпа закрпа“ (ВИДЕО)

Поп-пејачот Даниел Кајмакоски , победник на првата сезона на шоуто на таленти „Х – Фактор Адриа“ и евровизиски претставник во 2015 година во Виена, откри дека се венча со неговата сакана, чие име не се открива, а засега не е познато дали двојката направила свадба.

Со објава на Инстаграм стори, Даниел Кајмакоски сподели дека стапил во брак со неговата сакана. Тој ги сподели првите заеднички фотки со неа во септември минатата година. Околу еден месец подоцна, тој сподели уште една објава, а во описот истакна: „Ти си сè она што некогаш сум го барал“.

Поп пејачот во 2019 по три години брак се разведе од манекенката Кристина Димитријевска со кого го има синот Давид.

„Бекстејџ“ ја покани Кристина со цел ги дознаат одговорите за кои долго молчеше, а се поврзани со Кајмакоски.

Што мисли Кристина за бракот на Даниел, слушнете во видеото:

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски го нарече Пендаровски кукавица..

На митингот на кандидатката Гордана Силјановска-Давкова во Тетово претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски нагласи дека Стево Пендаровски и СДСМ ништо не зборувале за извештајот...

Пендаровски убеден дека ќе победи: Точно за еден месец од денеска започнува мојот втор мандат

Пред жителите на Карпош вечерва претседателскиот кандидат Стево Пендаровски повтори дека без остаток беше и ќе остане претседател за сите. Ова, како што рече...

Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија

Македонската Традиционална Таеквонд-о Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (Таеквондо ИТФ) под водство на претседателот Марјанчо Лазаревски...

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември во Охрид.

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември. Таму започнаа активности за гребење на постоечкиот асфалт, по што следуваат подготовките за асфалтирање. Претходно на...