19.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаАхмети му шепнал на Груби: Доколку беше Заев во 2001-ва, немаше да...

Ахмети му шепнал на Груби: Доколку беше Заев во 2001-ва, немаше да дојде до конфликт

Артан Груби даде интересен коментар после денешното обраќање на премиерот Зоран Заев по повод 20 години од Охридскиот рамковен договор, издвојуваат од ТВ 21.

Тој вели дека кога го прашал Ахмети дали доколку беше Заев во 2001 година ќе се потпишел Рамковниот договор, Ахмети му одговорил – Да беше Заев во 2001 година, немаше да се случи 2001 година.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиљановска не знае колку чинело патувањето во Берлин

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во изјава за медиумите, а по прашање во врска со нејзиното патување во Берлин каде што учествуваше на Конференцијата...

Бајден: Нема да го помилувам мојот син ниту да му ја ублажам казната

Американскиот претседател Џо Бајден нема да го помилува својот син Хантер или да му ја ублажи казната за три кривични дела поврзани со купување...

Двојно убиство доцна вечерва ја потресе Македонија

Двојно убиство се случи вечерва во еден град од источниот дел од државата, дознава 24инфо.мк. Жена на возраст од 37 години со нож го усмртила...

Македонската јавност згрозена: Четири лица тепале мајка пред нејзините деца

На 17.05.2024 во Виница, пријавените физички ја нападнале М.Р.(31) пред нејзините малолетни деца. Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против С.Д.(35) од...