27.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаЗабаваАца Лукас: „После секој настап во Скопје дома си одам без скршен...

Аца Лукас: „После секој настап во Скопје дома си одам без скршен денар, парите ги коцкам во казино…

Аца Лукас важи за еден од најбараните пејачи за настапи низ цел Балкан, а така е и во Македонија.

Тој во интервју за емисијата „Голден карпет“ раскажа дека публиката во Македонија е меѓу најдобрите пред кои настапува. Овде сигурно е добро платен за настап, но Лукас изненади со изјавата дека кога и да пее во Скопје, дома си оди без пари.

Ќе издвојам еден факт, секогаш кога доаѓам на настап во Скопје, дома си одам со празни џепови. Тоа е така затоа што секогаш претстојувам во хотел во кој има казино кое работи цела вечер, рече тој.

Во Македонија има многу пријатели.

Во Македонија јас сум опуштен и смирен, се чувствувам како дома кога ја минувам границата. За разлика од западните земји, некако не е својствено и поспано се чувстувувам таму. Од македонските изведувачи најмногу се заљубив во музиката на Тоше Проески, а многу сакам да го слушам и Мартин Вучиќ, а од пејачките Тијана Дапчевиќ, откри пејачот.

ubavina i zdravje

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Малолетниците кои беа најдени дрогирани се во стабилна состојба

Во свесна состојба се сите четворица малолетници кои вчера со тешка здравствена слика беа примени на Клиниката за токсикологија. Директорот на Клиниката, Андон Чибишев утрово...

Медицинска сестра малтретирала бебе?!!- Таравари вели одговорност ќе има!

Министерот за здравство Арбен Таравари вечерва во објава на Фејсбук информира дека дознал за случајот со претепаното тримесечно бебе на Клиниката за детски болести,...

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин и уметниците од оркестарот на Македонската филхармонија. Охрид периодов е културен центар...

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на телата

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, попладнево се пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на...