20 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаГрадоначалник со срце и душа: Ногачески ќе побара од советот на општина...

Градоначалник со срце и душа: Ногачески ќе побара од советот на општина Дебрца да одобрат финансиски средства за лекување на малечкиот Јован

За овој градоначалник уште долго ќе се зборува и пишува, човек со душа и срце. Досега има учествувано во многу хумани акции, човекот кој се откажа од патните трошоци со цел да останат повеќе пари за дечињата во оваа општина, за да може тие да добиваат бесплатна ужинка во училиштата. Овој пат градоначалникот на Општина Дебрца ќе побара од советот да се одобрат финансиски средства за лекување на малечкиот Јован кој има повреда на  5-ти вратен пршлен. Лекувањето надмина 20.000 евра за овие неколку дена и секој нареден ден изнесува 550 евра за ова малечко момче…

 

Броеви за донација;
A1 – 143 460
Телеком – 143 117
Хуманитарна жиро сметка: 210 – 700000666623 НЛБ Банка (донации од Македонија)
Девизна хуманитарна жиро сметка: МК07210501751597434, SWIFT TUTNMK22 (донации од странство)
Ви благодариме!

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Три часа по пријавата е пронајдено исчезнатото момче во Битола – полицијата со први детали

Во 21 часот и 30 минути таткото на исчезнатото момче пријавило во полициска станица дека е исчезнат неговиот син. Полицијата веднаш излегла на терен...

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...