29.9 C
Ohrid
вторник, јуни 18, 2024
ПочетнаЗабаваЦеца заработила 775.000 евра само од една песна, а нејзината колешка Ана...

Цеца заработила 775.000 евра само од една песна, а нејзината колешка Ана Николич 300.000 евра.

Пред точно десет години, фолк дивата Цеца Ражнатовиќ заработи 775.000 евра од само една песна, верувале или не и тоа за само четири и пол часа.

Тоа е песната „Штета за мене“, која долго време беше најавувана, а потоа стана голем хит, а беше објавена во мај 2011 година во соработка со Милиграм, пренесува „Мондо“.

Оваа песна ја преземале дури 774.334 обожаватели по цена од 118 динари, и секој рекорд беше соборен.

Тоа беше објавено точно на пладне на веб -страницата „Милиграм музика “, а само еден месец подоцна, ЦД -то на кое се наоѓаше песната беше пуштено во продажба.

Овој голем успех пејачката го прослави вечерта со своите соработници, пријатели и семејството, а во следните два дена доби повеќе од 1.000 писма, плишани мечиња и цвеќиња.

Цеца не е единствената на сцената на која една песна и донесе цело богатство. Ана Николиќ заработи 300.000 евра од песната „Ромале, ромали“, а инвестираше 30 евра.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе-Со такси тргнала да си оди, но не стигнала дома..

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе, која во неделата околу 15 часот тргнала да си оди дома, во...

Четири и пол часа траела операцијата на ПСС за извлекување на телата на сопружниците од Ресен кои загинаа во страотна сообраќајна незгода !

Четири и пол часа траела операцијата на Планинарската спасителна служба за извлекување на беживотните тела на сопружниците од Ресен кои со своето возило излетале...

Фондот пак го одби Леонид да му даде пари за лекување, објави Андоновски

Заменик-народниот правобранител, Јован Андоновски, објави дека Фондот за здравство одново донел решение со кое одбива да го плати лекувањето на Леонид Индов во Виена....

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов.

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов. Андов е роден во Кавадарци на 30 ноември...