(ВИДЕО) Монахињи се развеселија на свадба па пееја: Она и ја, и ја и ти , сви заједно у коктел љубави

На социјалните мрежи се споделува видео од свадба под шатори во Србија на која меѓу присутните гости има и две монахињи од Овчарско-кабларската Клисура.

Тие во момент на најголема еуфорија пеат позната турбо фолк песна од Неделко Бајиќ Баја која се вика „Коктел љубави“.

 

@popadija88Video godine ##croatia ##bosnia ##serbia ##viral ##foryoupage ##foryou ##fyp ##balkanmusik ##balkan ##koktelljubavi

♬ original sound – POPadija

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here