20.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 24, 2024
ПочетнаСветПСЖ против Стразбург без Меси, навивачите ќе треба да почекаат за неговото...

ПСЖ против Стразбург без Меси, навивачите ќе треба да почекаат за неговото деби

Натпреварот на ПСЖ против Стразбург ќе се одржи бес најголемите ѕвезди. Навивачите ќе треба да почекаат и за дебито на Лионел Меси, бидејќи тој не е во составот за вечерашниот натпревар. Аргентинецот го одигра последниот натпревар пред еден месец и тоа за својата репрезентација на Копа Америка. Во средата им се приклучи на тренинзите на својот нов тим, па очигледно ќе му треба некое време за адаптација.

Денеска за ПСЖ нема да дебитираат ниту Серхио Рамос ниту пак Џанлуиџи Донарума, кои исто така се надвор од составот. Нејмар и натаму е повреден, па целиот фокус вечерва ќе биде на Килијан Мбапе.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ова е свештеникот кој беше заклан од страна на терористите во Дагестан

Најмалку пет полицајци загинаа, а најмалку 9 се ранети во нападот што се случи денеска во градот Дербент, Република Дагестан. Меѓу жртвите е и...

Прилепчанецот Сашо е новиот победик во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“

Со над 6.000 освоени смс-гласови, македонскиот натпреварувач Сашо Башески вечерва победи во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“. Талентираниот прилепчанец со месеци важеше за...

ЦУК: Во поплавена куќа во Јегуновце има заглавено семејство

Во поплавена куќа во општина Јегуновце, во с. Сиричино има заглавено семејство, информира Центарот за управување со кризи. Тетовската ТППЕ работи на нивно извлекување.

Донев до Костадиноска Стојческа: Јас и Охриѓани нема да ви простиме!

Пратеникот Сашо Донев од говорницата на Собранието ја потсети поранешната министерка за култура Бисера Костадиноска Стојческа за се што не направила за Охрид. ВИДЕО