16.6 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаГраѓаните на журки пред да почнат рестриктивните мерки

Граѓаните на журки пред да почнат рестриктивните мерки

Бројките на новозаразени секојдневно растат, но расте и бројот на починати од корона вирус на дневно нив. Апелите од докторите и стручната фела не ги премислија голем дел од граѓантие да се журкаат викендов, посебно поради претстојните рестриктивни мерки за невакцинираните кои стапуваат на сила утре (понеделник).

Иако вчера министерот за здравство рече дека 40 отсто од заболените дале епидемиолошки податок дека биле на некоја забава, тоа очигледно не влијае премногу на оние кои одлучиле последниот викенд да го поминат „лудо и незаборавно“.
Објавените фотографии го испровоцираа и доктор Ненад Лазаров кој за време на целата пандемија несебично излегува во пресрет на своите пациенти и никогаш не ги одбил ковид болните за прегледи.

„Сите што лудувате викендов по кафани,концерти и фестивали, од сега ви кажувам дека немам намера да дозволам да ме вознемирувате на полноќ кога ќе почнат глупостите со температури,главоболки и т.н. После вие паничете, ја немам намера, ве пратам шо праите и не ми се верува, напиша на фејсбук.

Погледнете го видеото кое циркулира на социјалните мрежи, како без дистанца и почитување на мерките граѓаните се забавуваат.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиљановска не знае колку чинело патувањето во Берлин

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во изјава за медиумите, а по прашање во врска со нејзиното патување во Берлин каде што учествуваше на Конференцијата...

Бајден: Нема да го помилувам мојот син ниту да му ја ублажам казната

Американскиот претседател Џо Бајден нема да го помилува својот син Хантер или да му ја ублажи казната за три кривични дела поврзани со купување...

Двојно убиство доцна вечерва ја потресе Македонија

Двојно убиство се случи вечерва во еден град од источниот дел од државата, дознава 24инфо.мк. Жена на возраст од 37 години со нож го усмртила...

Македонската јавност згрозена: Четири лица тепале мајка пред нејзините деца

На 17.05.2024 во Виница, пријавените физички ја нападнале М.Р.(31) пред нејзините малолетни деца. Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против С.Д.(35) од...