20.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 24, 2024
ПочетнаМакедонијаФановите на Барса: Лапорта, ти си јуда, ти си слуга на Перез

Фановите на Барса: Лапорта, ти си јуда, ти си слуга на Перез

„Барселона не е твој приватен бизнис, ти си слуга на Перез, Лапорта ти си Јуда“ – навивачите на Барса бесни на претседателот на клубот Жоан Лапорта обвинувајќи го дека му наштетил на клубот.

Барселона го одигра првиот официјален напревар без Лионел Меси кој замина да игра во ПСЖ. Синоќа клубот од Каталонија успешно ја отвори сезоната во Примера, откако на „Камп Ноу“ го победи Реал Сосиедад со 4-2,  демонтстрира моќ и не се забележа отсуството на Аргентинецот.

 пред натпреварот фановите покажаа дека нема лесно да го преболат заминувањето на првата ѕвезда. Пред стадионот, беа закачени пароли и пораки до Жоан Лапорта, обвинувајќи го дека му наштетил на клубот.

„Лапорта – Јуда, го измами Меси“
„Лапорта, ти си слуга на Перез“
„Барселона не е твој приватен бизнис“
„Меси е во Париз, а ти си во Ибица“, беа дел од пораките.

Фановите се бесни на управата што си дозволи да дојде до ситуација да не може да го регистрира Лионел Меси. Аргентинскиот виртуоз спротивно на својата и клупската желба замина во ПСЖ, поради финансиските проблеми на Барселона.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Прилепчанецот Сашо е новиот победик во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“

Со над 6.000 освоени смс-гласови, македонскиот натпреварувач Сашо Башески вечерва победи во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“. Талентираниот прилепчанец со месеци важеше за...

ЦУК: Во поплавена куќа во Јегуновце има заглавено семејство

Во поплавена куќа во општина Јегуновце, во с. Сиричино има заглавено семејство, информира Центарот за управување со кризи. Тетовската ТППЕ работи на нивно извлекување.

Донев до Костадиноска Стојческа: Јас и Охриѓани нема да ви простиме!

Пратеникот Сашо Донев од говорницата на Собранието ја потсети поранешната министерка за култура Бисера Костадиноска Стојческа за се што не направила за Охрид. ВИДЕО

Бебе во тешка состојба донесено во прилепската болница – починало на пат кон Скопје

На 22.06.2024 во 16.20 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека во болницата во Прилеп во тешка здравствена состојба, од неговта мајка Ф.Ј.(34)...