26.9 C
Ohrid
недела, јули 21, 2024
ПочетнаМакедонијаТони Михајловски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Куманово

Тони Михајловски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Куманово

Актерот Тони Михајловски ќе биде кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Куманово, дознаваме од високи партиски извори, откако на седница на Централниот комитет биле потврдени дел од имињата на кандидати за градоначалници за претстојните локални избори.
Лидерот Христијан Мицковски, на Фејсбук објави дека во текот на утрешниот ден ќе бидат објавени досега утврдените кандидати.

„ВМРО-ДПМНЕ на овие избори настапува со многу нови ликови, со нова енергија, нова визија за развој, решавање на што повеќе проблеми. Најдоброто допрва доаѓа. И на крај, овие избори се повеќе од само локални, ова се работи за одлука каква општина, каква иднина сакате, и во каква земја сакате да растат вашите деца. ВМРО-ДПМНЕ оди на убедлива победа, на историски пресврт, за промени, за нов почеток, за покажување на дело дека има разлика, објави Мицковски.
По оваа објава на социјалните мрежи сопартијците му честитаат на Михајловски.

„ВМРО-ДПМНЕ го избра таткото на Куманово, на кого Куманово му е во срцето. Човек на кој личната слава не му е потребна, туку решавање на проблемите во неговото Куманово! Честитки до граѓаните на Куманово што најпосле ќе имаат градоначалник, што им е потребен во овие тешки моменти. Тони Михајловски ти посакувам среќа и успех, со голема победа“, гласи една од пораките.
Михајловски е актер во Македонскиот народен театар, по потекло е од Куманово, а живее во Скопје.
Извор:KumanovoNews

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во Шутка недостигале 13 затвореници, 12 се вратиле, еден никаде го нема

При вонредна контрола на затворот Шукта на инспектори на Управата за санкции утврдени се низа нерегуларности. Од Управата за Телма велат дека дури 13...

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...