29.9 C
Ohrid
вторник, јуни 18, 2024
ПочетнаМакедонијаМицкоски до Апасиев: Ајде да се обединиме заедно, па да ги...

Мицкоски до Апасиев: Ајде да се обединиме заедно, па да ги поразиме СДСМ и ДУИ.

Ќе ја прифати ли Апасиев понудата за обединување од Мицкоски и заедно да ги поразат СДСМ и ДУИ?
РАДИО ЛИДЕР
СЛУШАЈ

Дали Апасиев ќе ја прифати понудата за обединување од Мицкоски?
На вчерашното гостување на Сител телевизија претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го повика лидерот на Левица, Димитар Апасиев да им се приклучат во големото обединување на опозицијата и заедно да ги поразат СДСМ и ДУИ.

МАКЕДОНИЈА
19.08.2021. 10:33

Дали Апасиев ќе ја прифати понудата за обединување од Мицкоски?
На синоќешното интервју на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски порача дека обединет опозициски блок ќе го растури ова тенко владино мнозинство. Тој го повика Димитар Апасиев вистински и со конкретни потези да му се спротивстави на Зоран Заев.

Мицкоски посочи дека во завршна фаза се преговорите со албанските опозициски партии за заедно настапување на престојните локални избори, затоа што, како што потенцираше – проблемите на сите се заеднички.
Градиме мостови и коалиции со сите политички партии и можам да потврдам дека во завршна фаза се преговорите со албанските опозициски партии да на овие избори уште во првиот круг во определени општини настапиме заеднички. Во една коалиција која ќе ја победи неспособноста, срамот понижувањата, криминалот, пљачката на граѓаните бидејќи солзите на мајката Македонка и мајката Албанка и Турчинка, Влаинка, Ромка подеднакво болат кога се простува од своето дете кое што поради што не добило шанса во својата држава одлучуваат да ја напуштат Македонија, рече Мицкоски.

Мицкоски укажа дека овој повик за конечно да се избориме против неспособноста, криминалот и понижувањата кои оваа власт им ги приредува на граѓаните, се однесува и на раководството на Левица.

– Ако Левица сака да делува опозициски и да ја поразиме оваа неспособна владеачка гарнитура нека се приклучат кон овој опозициски фронт, рече Мицкоски

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе-Со такси тргнала да си оди, но не стигнала дома..

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе, која во неделата околу 15 часот тргнала да си оди дома, во...

Четири и пол часа траела операцијата на ПСС за извлекување на телата на сопружниците од Ресен кои загинаа во страотна сообраќајна незгода !

Четири и пол часа траела операцијата на Планинарската спасителна служба за извлекување на беживотните тела на сопружниците од Ресен кои со своето возило излетале...

Фондот пак го одби Леонид да му даде пари за лекување, објави Андоновски

Заменик-народниот правобранител, Јован Андоновски, објави дека Фондот за здравство одново донел решение со кое одбива да го плати лекувањето на Леонид Индов во Виена....

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов.

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов. Андов е роден во Кавадарци на 30 ноември...