20 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаПријателите се простуваат од 24-годишниот Драган Арсов кој загина синоќа во сообраќајка...

Пријателите се простуваат од 24-годишниот Драган Арсов кој загина синоќа во сообраќајка „Ќе те паметиме по насмеаното лице…“

Од Мото Клубот Вепар денеска на социјалните мрежи се опростија од нивниот клубски брат, Драган Арсов- Дражо кој синоќа трагично го загуби животот со сообраќајката која се случи во скопски Аеродром.

Министерството за внатрешни работи утрово соопшти детали за тешката сообраќајна несреќа која синоќа се случи во скопски Аеродром. Официјално, едно лице го загуби животот, а две се повредени.

Несреќата се случила 22.05 часот на крстосница на бул.„Јане Сандански“ со сервисни улици, во близина на маркет.

Учествувале мотоцикл „хонда“, управуван од Д.А.(24) од Скопје и автомобил „ауди А3“, управувано од Д.В.Д.(20) од Холандија и сопатник С.З.(20) од Холандија, и двете со скопски регистарски ознаки.

-На местото на незгодата починал мотоциклистот, а смрт констатирала екипа од Итната медицинска помош. Д.В.Д. и С.З. се здобиле со телесни повреди, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ и во Градска општа болница „Св.Наум Охридски“, информира МВР.

Увид на лице место извршила увидна екипа на СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на обдукција.

Пријателите се простија од Дражо

– Драги другари, драги пријатели на моторџиството, со тешко срце сакаме да ве известиме дека синоќа во тешка сообраќајна несреќа почина нашиот клубски брат, Драган Арсов. Погребот ќе се оддржи утре (Сабота) во 12.00 часот на гробиштата во Лисиче. Воедно, околу 11 часот ќе тргне и поворка од Мото Клуб Вепар. Сочуство до фамилијата! Rest in peace, our brother!, порачаа од Мото клубот Вепар.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Три часа по пријавата е пронајдено исчезнатото момче во Битола – полицијата со први детали

Во 21 часот и 30 минути таткото на исчезнатото момче пријавило во полициска станица дека е исчезнат неговиот син. Полицијата веднаш излегла на терен...

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...