29.9 C
Ohrid
вторник, јуни 18, 2024
ПочетнаМакедонијаГруевски: Судството на Заев суди исто како и Талибанците..

Груевски: Судството на Заев суди исто како и Талибанците..

Поранешниот премиер во бегство, Никола Груевски, на социјалните мрежи објави нов осврт во кој вели дека во Македонија владее талибанско правосудство.

„Заев ќе прифаќа бегалци од Авганистан за да се спасат од талибанците и талибанскиот суд, а создаде талибанско правосудство во Македонија кое целосно го контролира за случаите кои му се важни и кое обвинува и осудува по негова нарачка“, смета Груевски и додава дека кај талибаците е доволно да те осудат затоа што си бил нивни противник, што според него, не е ништо поразлично и во Македонија по доаѓањето на Заев и СДСМ на власт.

„Не им требаат ни реални докази, ни реални сведоци, ни сторено кривично дело. Откако ќе падне наредбата, сè се фабрикува, потоа сите се прават глуви и слепи, секој во системот гледа да не настрада и сè тече по издадената наредба“, посочува поранешниот премиер со политички азил во Унгарија.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе-Со такси тргнала да си оди, но не стигнала дома..

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе, која во неделата околу 15 часот тргнала да си оди дома, во...

Четири и пол часа траела операцијата на ПСС за извлекување на телата на сопружниците од Ресен кои загинаа во страотна сообраќајна незгода !

Четири и пол часа траела операцијата на Планинарската спасителна служба за извлекување на беживотните тела на сопружниците од Ресен кои со своето возило излетале...

Фондот пак го одби Леонид да му даде пари за лекување, објави Андоновски

Заменик-народниот правобранител, Јован Андоновски, објави дека Фондот за здравство одново донел решение со кое одбива да го плати лекувањето на Леонид Индов во Виена....

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов.

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов. Андов е роден во Кавадарци на 30 ноември...