Охриѓанец удрил во паркиран автомобил, па го нападнал сопственикот

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Б.Н.(31) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „насилство“.

-Тој, на 02.08.2021 година, на улицата „Марко Нестороски“ во Охрид со патнички автомобил „Пежо“ со струшки регистарски ознаки, удрил во паркиран автомобил „Шевролет Каптива“, сопственост на Д.Т.(47) од Охрид и физички го нападнал, му се заканувал со остар предмет, а агресивно се однесувал и кон полициските службеници кои вршеле службени дејства и се обидел физички да ги нападне.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here