15.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаМакедонијаНикола Здравковиќ по масакрот во Белград: „Само продолжете да ги славите криминалците...

Никола Здравковиќ по масакрот во Белград: „Само продолжете да ги славите криминалците “Јужни Ветар” и ‘Задруга’“ и Кристијан Голубовиќ

Новинарот Никола Здравковиќ на социјалните мрежи ја коментира трагедијата која денеска се случи во Србија, каде ученик направи масакр во Србија и тоа го шокираше регионот.

Тој споменува дека има многу содржини кои се емитуваат во етерот и се деструктивни.

„Направете уште неколку моронски ТВ серии каде криминалците се претставуваат како витези, „Јужен ветер“ и „Клан“. Не вадете од ТВ Кристијан Голубовиќ и слични криминални карикатури, направете некој документарен филм за други криминали, величајте ги уште малку. Дајте ни уште некоја болест како „Задруга”, за да гледаме од националната фреквенција каластура, џебови и сета багра на општеството да се пробиваат. Воведете некои специјални награди за распаѓање идиоти кои пеат химни за дрога, животен криминал. Поддржете го секој морон кој се исмева со витештвото и добри манири… и после се прашувате зошто малите кретени и чудовишта меѓу нас никогаш не се поприсутни, кои се како темпирани бомби“, пишува тој.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Влада: 24 април и 8 мај се неработни денови, се препорачува и приватниот сектор да не работи

Деновите кога ќе се одржат изборите за претседател на Македонија и за пратеници во Собранието се прогласени за неработни денови за сите граѓани на...

Пецаков уште еднаш им одговори на сите што сакаат да го оцрнат предизборно !

🗣Со оглед на тоа дека бев прозван од некои иницијативи и медиуми во врска со изградба на хотел во месноста Горица, а во интерес...

Голема акција во Идризово: Уапсени 17 затворски полицајци, веќе се однесени во Суд

Во голема акција во затворот Идризово утрово, уапсени се 17 припадници на затворската полиција, кои веќе се во Суд. Акцијата ја води Обвинителството за организиран...

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...