7.5 C
Ohrid
сабота, април 20, 2024
ПочетнаСветВучиќ по трагедијата: Детето кое го изврши масакрот го сместивме на ...

Вучиќ по трагедијата: Детето кое го изврши масакрот го сместивме на невропсихијатрија.

Денеска е еден од најтешките денови во модерната историја на земјата. Изразувам сочувство до семејствата на убиените деца, децата и семејството на убиениот работник во училиштето. Србија е обединета во тагата, оваа тага е толку голема што не се сеќаваме на поголема, изјави вечерва претседателот на Србија Александар Вучиќ, кој своето обраќање го започна со едноминутно молчење поради трагедијата што се случи во училиштето во Белград.

– Кога сме обединети во тагата, мораме да ја гледаме нашата одговорност и да бараме решенија за вакво нешто, колку и да е непредвидливо, никогаш да не се повтори – рече тој. Вучиќ рече дека момчето кое го извршило кривичното дело е во специјално одделение на клиниката за невропсихијатрија.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски ги повика Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство.

ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство. Повкиот го упати лично...

Мицкоски до Ковачевски: Со вас Македонија нема европска иднина, со Артан и Али заглавивте во калта на вашите ситни интереси и среброљубие

ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа митинг и во Берово, каде пред присутните се обрати и претседателот Христијан Мицкоски, кој му одговори на Димитар Ковачевски кој во...

Бисера: До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава.

До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава. Ги впишавме македонските патишта во мапата на...

Димитириевски: Нема теорија да коалицираме со СДСМ

Со актуелното раководство на СДСМ, кое многу се огреши, нема теорија да коалицираме. Со ВМРО-ДПМНЕ, прво да расчистат со заостанати коруптивни дела од претходната...