22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаСветДури 31 ден траеше неговото хуманитарно патување при што собра 31 милион...

Дури 31 ден траеше неговото хуманитарно патување при што собра 31 милион српски динари за децата од оноколошкото одделение во Белград

Дури 31 ден траеше неговото хуманитарно патување при што собра 31 милион српски динари за децата од оноколошкото одделение во Белград..
Како што пренесуваат српските медиуми таму го чекало неговото семејство, сопругата Бојана со децата, мајката Славица и братот Марко, а пејачот со световна песна и боси нозе пристигнал во манастирот.
Како што понатаму се наведува, тој прво ги бакнал иконите, а потоа и моштите на Свети Нектариј. Никола тогаш изјави дека е пресреќен.
Никола Роквиќ со сопругата Бојана ја основаа фондацијата „Фемили“ во чии рамки ќе им помагаат на болни деца и талентирани деца на кои им е потребна финансиска помош. Токму тоа беше крајната цел на патувањето, да собере средства кои ќе бидат наменети за онколошкото одделение на Клиниката за детски болести во Белград.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Седумте лица кои упаднаа во М-НАВ осудени условно: Немало докази дека била загрозена безбедноста

Основниот кривичен суд Скопје денеска донесе пресуди врз основа на предлог-спогодби со седум лица обвинети како соизвршители на кривично дело – Спречување на службено...

Презентирано првото албанско оклопно возило “ШОТА”

Албанската компанија „Тимак“ го комплетираше првото албанско оклопно возило, кое ќе биде претставено на изложбата за одбрана и безбедност „Еуросатори“ во Париз. Во претставувањето на...

Груевски распали по Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси

МАКЕДОНИЈА Груевски за Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси Автор: Деск 4NEWS.MK 14/06/2024 11:31 Во...

По 100 и 200 евра од општина Бутел за најдобрите основци

Под мотото „По правилниот пат чекорам” општина Бутел ја продолжува традицијата која ја започнаа минатите години и доделија парични ваучери на најдобрите ученици...