19.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаПосле големите поплави, жителите на Шутка во страв: „Стpyја ќе ми ги...

После големите поплави, жителите на Шутка во страв: „Стpyја ќе ми ги утeпa децата“

По страшните шумски пожapи граѓаните на Република Македонија се ссочуваат со нова катастрофа овој пат во форма на поплави по поројниот дожд кој го зафати главниот град Скопје.

Имено во моментов голем дел од Шутка е под вода, а водата навлезе и во домовите на жителите на оваа скопска населба кои во голем број се социјално загрозени семејства.
infomaks

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Детали од МВР за убиството во Кратово-36 годишната В.И со нож го заклала сопругот и свекорот !

Полициски службеници од ОВР Кратово вчеравечер околу 22:08 часот, ја лишиле од слобода В.И.(36) од Кратово. -Таа се сомничи дека во семејната куќа во Кратово...

Холандскиот турист бил каснат од отровната змија додека ја разгледувал Самоиловата тврдина во Охрид.

Холандскиот турист кој за малку ќе го загубеше животот поради тоа што немало серум во болницата во Охрид, бил каснат од отровната змија додека...

Ослободено мече кое утрово било заглавено на дрво во Маврови Анови

ЦУК: Утрово во 7.35 часот на 112 е добиена пријава за заглавено мече во гранките на дрво во двор на викендица во Маврови Анови. Секторот...

Сиљановска не знае колку чинело патувањето во Берлин

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во изјава за медиумите, а по прашање во врска со нејзиното патување во Берлин каде што учествуваше на Конференцијата...