29.9 C
Ohrid
вторник, јуни 18, 2024
ПочетнаМакедонијаВечерва повторно протест со „Марш за слобода и еднакви права“

Вечерва повторно протест со „Марш за слобода и еднакви права“

Граѓаните кои минатата недела протестираа против новите мерки за заштита од Ковид-19, донесени од Владата, за вечерва најавија повторно протест насловен „Марш за слобода и еднакви права“, кој со почеток во 19:00 часот ќе започне од кај Противпожарната единица на Струмица, низ булеварот „Маршал Тито“ до плоштадот „Гоце Делчев“, каде се очекува дел од граѓаните да имат свое обраќање за најновите здравствени мерки, кои, според нив се дискриминаторски и нелогични и со нив луѓето се наведуваат на задолжителна имунизација против Ковид-19.
Струмица-Нет

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе-Со такси тргнала да си оди, но не стигнала дома..

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе, која во неделата околу 15 часот тргнала да си оди дома, во...

Четири и пол часа траела операцијата на ПСС за извлекување на телата на сопружниците од Ресен кои загинаа во страотна сообраќајна незгода !

Четири и пол часа траела операцијата на Планинарската спасителна служба за извлекување на беживотните тела на сопружниците од Ресен кои со своето возило излетале...

Фондот пак го одби Леонид да му даде пари за лекување, објави Андоновски

Заменик-народниот правобранител, Јован Андоновски, објави дека Фондот за здравство одново донел решение со кое одбива да го плати лекувањето на Леонид Индов во Виена....

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов.

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов. Андов е роден во Кавадарци на 30 ноември...