16.3 C
Ohrid
понеделник, мај 16, 2022
Почетна Забава За да не мора со себе да го носи серификатот си го...

За да не мора со себе да го носи серификатот си го тетовирал QR- кодот за имунизација

Translate (Eng):[gtranslate]

Ниту череп, ниту змеј, ниту срце прободено со стрела, 22-годишен италијански студент истетовира QR-код на раката, што докажува дека бил вакциниран против „Ковид-19“.
Андреа Колон, која живее во регионот Калабрија, на југот на Италија, ќе мора само да го засука ракавот на влезот во ресторан или кино и да покаже тетоважа на левата рака.

„Оригинално е, сакам да сум различен“, рече тој за „Кориере дела Калабрија“, откако станаа познати неговите фотографии на Инстаграм и Тикток.

Неговите родители, објасни тој, не биле толку воодушевени.

„Ме поттикнаа да бидам помалку импулсивен и да размислувам малку подобро пред да дејствувам“, рече тој.

Видеото објавено на TikTok покажува како се подготвува да влезе во ресторанот на Мекдоналдс и да крене рака. Стражарот на вратата потоа го скенира QR -кодот, но снимката застанува таму, па не е познато дали навистина необичната тетоважа му дозволила да купи хамбургер.