16.3 C
Ohrid
понеделник, мај 16, 2022
Почетна Забава Османи: Датум можно е да добиеме во јануари, фебруари, март, а можно...

Османи: Датум можно е да добиеме во јануари, фебруари, март, а можно е и во јуни, јули, или пак август !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Јануари, февруари, тешко е март, можеби јуни, јули, август министерот за надворешни работи Бујар Османи се изгуби на вчерашното гостување на телевизија 24 говорејќи за кога Македонија би можела да ги отпочне преговорите со ЕУ.

На народот веќе му е преку глава од тој датум, нејасно е кога на политичарите ќе им се здосади да лицитираат со истиот.

Погледнете како изгледаше тоа:ТУКА