4.4 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаЗабаваОсмани: Датум можно е да добиеме во јануари, фебруари, март, а можно...

Османи: Датум можно е да добиеме во јануари, фебруари, март, а можно е и во јуни, јули, или пак август !!!

Јануари, февруари, тешко е март, можеби јуни, јули, август министерот за надворешни работи Бујар Османи се изгуби на вчерашното гостување на телевизија 24 говорејќи за кога Македонија би можела да ги отпочне преговорите со ЕУ.

На народот веќе му е преку глава од тој датум, нејасно е кога на политичарите ќе им се здосади да лицитираат со истиот.

Погледнете како изгледаше тоа:ТУКА

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Таткото на Вања тврди дека не се познава ниту со Палчо, ниту со другите тројца осомничени

Притворениците и затворениците од Шутка се згрозени од двојното убиство. Тројца од четворицата осомничени кои се во истиот затвор, признаа вина. Тие пред обвинител...

Исчезнатата 22-годишна девојка се вратила во домот !!!

МВР попладнево соопшти дека се вратила дома девојката (22) која беше пријавена дека се одалечила од домот.

Од МВР демантираат: Скопјанецот не напаѓал случајни минувачи, го нападал неговиот познаник !!

ДЕМАНТ: СВР Скопје го расчисти инцидентот во врска со споделено видео по портали за маж кој наводно агресивно се однесувал кон случајни минувачи -...

Се трага по 22-годишна девојка, таткото пријавил во полиција дека ја нема.

Денеска (09.12.2023) во 04.30 часот во Полициската станица Карпош, Д.М.(53) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка Т.М.(22) од Скопје. Се преземаат...