21.8 C
Ohrid
сабота, јули 20, 2024
ПочетнаЗабаваФифи конечно го промени полот и стана жена.

Фифи конечно го промени полот и стана жена.

Сите се сеќаваат на учесникот во “Х Фактор“ Филип Јаневски Фифи, кој во музичкото шоу-програма се појавил на штикли и со кратка коса, и за себе тогаш кажал дека е транссексуалец. Веднаш после тоа, следеле коментари од жирито, а изјавата на Жељко Јоксимовиќ кренала голема прашина во јавноста:
– Не знам што да ви кажам. Отпеј ми уште нешто Филипе. Јас сум шокиран, не сум ни премногу конзервативен, убедиме во тоа што си! Јас би бил против самиот себе ако речам дка ми се допаѓа. Мене тоа не ми се допаднува, но убаво пееш.
Набрзо ЛГБТ организацијата барала од Жељко да се извини, на што тој порачал дека има право на свое мислење.

После натпреварот, Фифи ја напуштил Србија и се преселил во Шветска. Таму имал хормонска терапија а потоа го променил полот, и вградил силикони. Фифи денес има долга коса и гради, па изгледа како жена.
На социјалните мрежи пишува во женски род, и понатаму се занимава со музика.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...

Пожарникари утрово го извлекоа телото на давеникот во Дојранското Езеро

Во раните утрински часови извлечено телото на мажот кој вчера се удави во Дојранско Езеро. Тројца пожарникари од ТППЕ Струмица утрово го извлекле телото. од СВР...