17.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаЗабаваСега е кралица на бакшижот, а на првиот настап заработила едвај 500...

Сега е кралица на бакшижот, а на првиот настап заработила едвај 500 денари кои ги добила после седум дена….

Пејачката Теа Таировиќ уште на 16 години започнала да се занимава со пеење. Таа открила дека незиниот прва заработка била 1.000 српски динари.

– Уште на 16 години започнав да се занимавам со пеење. Најдов на оглас бенд кој бара пејачка. Бев потполно без искуство, тие беа скептични, но ми кажаа дека можам да пробам – рекла Теа во една прилика за медиумите.

На првиот настап заработив 1.000 динари (500 македонски денари), кои ги добив една недела подоцна, бидејќи брзав за дома за да можам да поспијам и да одам на училиште. За една недела повторно дојдов и ги земав моите 1.000 динари. Исто е чуството и кога ќе заработите 1.000 динари и 1.000 евра – рекла Теа.

Да потсетиме, ова лето во јавноста се појави експлицитно видео на Теа, меѓутоа таа не сака да зборува за тоа.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...

Сиљановска Давкова назначи нов генерален секретар, познатиот новинар ќе биде негов заменик

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова ги има првите кадровски решенија за во Вила Водно. Досегашниот генерален секретар Миле Бошњаковски и неговите заменици Билјана Радева и...

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид.

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид. Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски вели дека случајот е пријавен во полиција вчера во 08:10 часот. -...

Незаконски се гради нов стадион во Тетово, имотот е на државата, а не на општината

Одлуката која што ја донел Советот на Општина Тетово во септември минатата година, со која тетовскиот градски стадион го доделил на трајно користење на...