19.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаЗабаваБабичка стоела со фудбалски навивачите мислејќи дека тоа е ред за имунизација

Бабичка стоела со фудбалски навивачите мислејќи дека тоа е ред за имунизација

Необичната приказна која стана хит насекаде низ светот ни доаѓа од Шпанија. Една постара жена стоела во ред со часови мислејки дека чека да се им*низира, а наместо тоа се работело за пункт за купување билети за натпреварот меѓу Картагена и Валенсија.

Грешката сосема случајно ја открил репортер кој снимал прилог за еуфоријата меѓу навивачите на шпанскиот второлигаш кој го дочека повеќекратниот шампион Валенсија.

„Претпоставувам дека сте тука да купите билети за овој голем натпревар“, ја прашал репортерката старицата.
„Не е ова редот за им*низација?“, ја збунетата жената ја прашала репортерката.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...