На свет ни дојде малечката ”Васе”: На Василица водителката Милена Антовска по вторпат стана мајка.

Познатата водителка на Канал 5 телевизија, Милена Антовска Станковска, на големиот православен празник Василица се породи и по вторпат стана мајка.

Милена роди ќерка, еден ден откако таа самата славеше роденден.

Ова е втора ќерка на водителката, а пред четири години со сопругот Гордан, ја добија Лана Марија.

Честитки за нејзината новородена ќерка пристигнуваат од сите страни на социјалните мрежи.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here