4.9 C
Ohrid
вторник, јануари 18, 2022
Почетна Македонија На свет ни дојде малечката ''Васе'': На Василица водителката Милена Антовска по...

На свет ни дојде малечката ”Васе”: На Василица водителката Милена Антовска по вторпат стана мајка.

Translate (Eng):[gtranslate]

Познатата водителка на Канал 5 телевизија, Милена Антовска Станковска, на големиот православен празник Василица се породи и по вторпат стана мајка.

Милена роди ќерка, еден ден откако таа самата славеше роденден.

Ова е втора ќерка на водителката, а пред четири години со сопругот Гордан, ја добија Лана Марија.

РЕКЛАМА

Честитки за нејзината новородена ќерка пристигнуваат од сите страни на социјалните мрежи.