29.9 C
Ohrid
вторник, јуни 18, 2024
ПочетнаЗабаваГолубовиќ се пофали колку е храбар: Eден куршум ми помина низ косата...

Голубовиќ се пофали колку е храбар: Eден куршум ми помина низ косата па ги погоди шпагетите, а останатите куршуми ми поминаа покрај срцето..!!

Кристијан Голубовиќ дефинитивно е крал на „ловечките и рибарските приказни“ и постојано го прозиваат дека измислува најневеројатните сценарија што наводно му се случиле во животот. Неодамна, тој ги воодушеви сите со приказната за тоа како го претепал Зоран Костиќ Цане од Партибрејкерс, а со својата најнова приказна се надмина себеси.

Во емисијата, Народот прашува, Голубовиќ, за да им докаже на луѓето дека не го познаваат, бидејќи не доживеале тоа што тој го има поминато, раскажа како непознат маж испукал пет куршуми кон него, за време на неговиот ручек во Милано додека јадел шпагети карбонара
:https://youtu.be/bgQs6IFofYI

Кој дел од мојот живот вие сте го слушнале? И веќе се ловечки приказни. Знае тој кој доживеа со мене, јас да јадам шпагети, да влезе човек, да пука во менена на оддалеченост од еден метар, ми ја прекинува едната шпагета и ми кине парче коса овде. Ги искрши циглите позади мене, а јас стојам и велам: Човекот ми ја уби карбонарата, раскажува Голубовиќ.

Мојот пријател ме прашува: Брат, дали си жив? Јас му одговарам: Кретенот ме промаши. Ја пуштам вилушката и гледам, тука кај мишката три куршуми од магнумот 357. Ги испука сите пет куршуми, еден во шпагетите, еден во косата и три покрај срцето, веднаш до градниот мускул. Вака на еден метар и ми вели: Сега глуми го Љубо Земунац, бам, бам, рече Кристијан Голубовиќ во емисијата, Задруга – Народот прашува, за време на гостувањето кај Кенан Тахировиќ, кој од шок не можеше ништо да каже.
Извор Во Центар

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе-Со такси тргнала да си оди, но не стигнала дома..

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе, која во неделата околу 15 часот тргнала да си оди дома, во...

Четири и пол часа траела операцијата на ПСС за извлекување на телата на сопружниците од Ресен кои загинаа во страотна сообраќајна незгода !

Четири и пол часа траела операцијата на Планинарската спасителна служба за извлекување на беживотните тела на сопружниците од Ресен кои со своето возило излетале...

Фондот пак го одби Леонид да му даде пари за лекување, објави Андоновски

Заменик-народниот правобранител, Јован Андоновски, објави дека Фондот за здравство одново донел решение со кое одбива да го плати лекувањето на Леонид Индов во Виена....

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов.

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов. Андов е роден во Кавадарци на 30 ноември...