29.9 C
Ohrid
вторник, јуни 18, 2024
ПочетнаЗабава"Раперот Кање Вест тргна по нашите стапки"- Си го менува името.

“Раперот Кање Вест тргна по нашите стапки”- Си го менува името.

Кање Вест сака да го промени своето име во „Је“, според правните документи кои ги пренесува „Варајети“. За тоа да биде официјално, судот во Калифорнија, односно судијата мора да се потпише и, одлуката за промената на името мора да биде објавена во неколку весници.

Во документите, Вест наведува дека промената на името е „од лични причини“, но не даде поподробно објаснување.

Инаку, раперот деновиве е актуелен со новиот албум „Donda“. Првите промоции се случуваат во неговото родно Чикаго.

МИА

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Четири и пол часа траела операцијата на ПСС за извлекување на телата на сопружниците од Ресен кои загинаа во страотна сообраќајна незгода !

Четири и пол часа траела операцијата на Планинарската спасителна служба за извлекување на беживотните тела на сопружниците од Ресен кои со своето возило излетале...

Фондот пак го одби Леонид да му даде пари за лекување, објави Андоновски

Заменик-народниот правобранител, Јован Андоновски, објави дека Фондот за здравство одново донел решение со кое одбива да го плати лекувањето на Леонид Индов во Виена....

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов.

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов. Андов е роден во Кавадарци на 30 ноември...

Вработена во скопска игротека избркала дете болно од церебрална парализа

МАКЕДОНИЈА Вработена во скопска игротека избркала дете болно од церебрална парализа, обвинета за дискриминација Автор: Деск 4NEWS.MK 18/06/2024 11:47 Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) утврдила дека...