21.9 C
Ohrid
петок, јули 19, 2024
ПочетнаЗабаваЅвездата на Манчестер јунајтед ја поздрави својата фамилија во Македонија, во селото...

Ѕвездата на Манчестер јунајтед ја поздрави својата фамилија во Македонија, во селото Волковија, Тетовско.

Познато е дека Немања Матиќ има и македонско потекло. Пред неколку години неговиот брат Урош прифати да игра за нашата репрезентација, но поради долгото чекање да добие дозвола од ФИФА се предомисли, му стигна повик и од Србија кој го прифати.

Далеку пославниот Матиќ, Немања сега јавно преку видео ги потврди македонските корења, кажа дека неговата мајка потекнува од фамилијата Ристовски од селото Волковија, тетовско.

„Здраво, тука е Немања Матиќ, сакам да ја поздравам цела фамилија Ристовски од село Волковија, Тетово, Македонија. Знам дека направивте една група на фејсбук и дека ги барате сите кои потекнуваат од фамилијата Ристовски од село Волковија. Сакам да знаете дека и јас сум еден од вас бидејќи мојата мајка е Ристовска и нејзините тргнале од селото Волковија. Уште еднаш голем поздрав, се надевам дека ќе имаме можност да се запознаеме и малку да се дружиме. Секое добро и ви праќам поздрав од Манчестер“, вели Немања Матиќ.
.

.

Видео Тука

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...