19.4 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаЛајка и Софија од Скопје: По улица не навредуваат и сме дискриминирани...

Лајка и Софија од Скопје: По улица не навредуваат и сме дискриминирани од опшеството поради нашата секс*ална определба

Лајка и Софија се две млади девојки кои поради нивната секс*ална определба се дискриминирани и се нападнати вербално и психички од опшеството. Лајка кажува отворено пред камерата на ВИДИ ВАКА дека поради притисокот од нејзините родители морала да го напушти нејзиниот дом. Кај Софија работите се сосема поинакви за разлика од Лајк,а таа е прифатена од нејзините родители и ја има целосната поддршка…

Во продолжение погледнете го Видеото на Види Вака.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...

Отровна змија касна турист во Охрид- Во болницата немало противотров

Турист од Холандија бил каснат од отровна змија во Охрид, но поради недостиг на серум во охридската болница, бил транспортиран со санитетско возило до...