20.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 24, 2024
ПочетнаМакедонијаНогачески за само 150 минути ги собра потребните потписи за независен кандидат...

Ногачески за само 150 минути ги собра потребните потписи за независен кандидат и независна советничка листа

Зоран Ногачески актуелниот градоначалник на Општина Дебарца ,кој денес во 15 часот до подрачната единица на министерството за правда во Охрид ја достави својата независна кандидатура за градоначалник и советничка листа , за само 150 минути ги собра потребните постписи.

Граѓаните на Општина Дебарца беа приморани за свој потпис да доваѓаат во Охрид, од едноставна причина што министерството за правда немало можност да излезе во пресрет на граѓаните на Општина Дебарца, тоа да го направат во просториите на Општина Дебарца,немало доволен број вработени во подрачната канцаларија на министертвото?!

Ногачески оди независен кандидат , од кога на само 2 дена пред ситекот на рокот за пријавување на независни кандидати и советнички листи, неговата матична партија калкучира со обзнанување на кандидати,а според Ногачески тоа биле матни внатрепартиски комбинаторики,за кој ен сакал повеќе ниту да размислува,со оглед на фактот дека Ногачески имал најголем рејтинг од сите можни партиски имина и од СДСМ и од ВМРО ДПМНЕ ,кој биле поставени на партиските анкети.

Ногачески оди и со независна советничка листа на која носител е Димче Андрески-дипломиран Археолог.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Прилепчанецот Сашо е новиот победик во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“

Со над 6.000 освоени смс-гласови, македонскиот натпреварувач Сашо Башески вечерва победи во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“. Талентираниот прилепчанец со месеци важеше за...

ЦУК: Во поплавена куќа во Јегуновце има заглавено семејство

Во поплавена куќа во општина Јегуновце, во с. Сиричино има заглавено семејство, информира Центарот за управување со кризи. Тетовската ТППЕ работи на нивно извлекување.

Донев до Костадиноска Стојческа: Јас и Охриѓани нема да ви простиме!

Пратеникот Сашо Донев од говорницата на Собранието ја потсети поранешната министерка за култура Бисера Костадиноска Стојческа за се што не направила за Охрид. ВИДЕО

Бебе во тешка состојба донесено во прилепската болница – починало на пат кон Скопје

На 22.06.2024 во 16.20 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека во болницата во Прилеп во тешка здравствена состојба, од неговта мајка Ф.Ј.(34)...