28.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаМакедонијаСДСМ: Димитриевски ѝ сврте грб на прогресивната опција, но ние ќе дадеме...

СДСМ: Димитриевски ѝ сврте грб на прогресивната опција, но ние ќе дадеме најдобра понуда за Куманово

Независната кандидатура на Максим Димитриевски за градоначалник на Куманово не може да биде најдобрата опција за кумановци, велат од СДСМ и додаваат дека наскоро ќе го соопштат нивниот кандидат и советничката листа за локалните избори во октомври.

„Потегот на Димитриевски го олеснува изборот на граѓаните. Тој што им врти грб на граѓаните, на поддржувачите на демократската и прогресивната опција, на членството и базата на СДСМ, не може да биде најдобра опција за кумановци. За СДСМ, интересот на граѓаните на Куманово бил и секогаш ќе биде пред интересот на Максим Димитриевски или било чиј друг личен интерес“,

реагираат од СДСМ.
Димитриевски од денеска ја отпочна процедурата за собирање на потписи за да поднесе независна кандидатура за втор градоначалнички мандат. Тој најави дека во текот на денот ќе каже повеќе детали околу кандидатурата.

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Поранешната министерка за финансии, Нина Ангеловска стана мајка за прв пат.

Поранешната министерка за финансии, Нина Ангеловска стана мајка за прв пат. Пред неколку дена, на свет, го донесе својот син Стефан. На социјалните мрежи...

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...