24.9 C
Ohrid
четврток, јуни 20, 2024
ПочетнаМакедонијаСо шипки и синџири, узурпирано паркинг место во Охрид

Со шипки и синџири, узурпирано паркинг место во Охрид

Узурпиран паркинг, заграден со шипки и синџири за арматура, оштетени коли, опасност за децата кои се движат во оваа околина – група граѓани револтирани од однесувањето на станарите од зградата што се наоѓа на улица „Дебрца“ наспроти црквата „Св.Ѓорѓија“ во Охрид.

Тие по втор пар се обраќаат со молба до надлежните органи, откако претходниот пат немаше резултат. Ги молат надлежните да излезат на терен и да видат како станарите позади зградата со шипки и синџири за арматура имаат изградено паркинг за своите автомобили, покрај тоа што имаат свој паркинг кој и тој е заграден, но ретко го користат. Станарите на соседната зграда незаконски го узурпирале местото. Поради несоодветното заградување има опасност да се повредат и деца што играат на таа улица.

 

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Почина 25 годишен професионален војник синоќа во Скопје !!

Синоќа во Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување КАРИЛ почина професионалниот војник А.Ј. (25), соопшти Генералштабот на Армијата на Македонија. Војникот беше еден...

Неготинчанец ја запалил семејната куќа оти бил скаран со неговиот татко и мајка !!!

Дваесет и седумгодишен неготинчанец со иницијали М.А. доби кривична пријава од полицијата, откако предизвика пожар во домот на неговите родители, и покрај судската забрана...

Aлбански репрезентативец ги пцуеше Македонците и Србите по натпреварот против Хрватска

Албанија се спаси од пораз против Хрватска со гол во 95. минута (2-2), но натпреварот го одбележаа провокативни пораки од трибините, а уште поголем...

Луѓето над 40 години треба да работат само 3 дена во неделата

Истражување од 2016 година, објавено неодамна, открива дека од луѓето над 40 години може да се добијат најдобри резултати на работа ако тие работат...