23.9 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаКако завршија над 100.000 метри кубни отпаден материјал од Дивата депонија во...

Како завршија над 100.000 метри кубни отпаден материјал од Дивата депонија во Кичево на депонија Буково во Охрид ??

Каде звршија над 100.000 метри кубни отпаден материјал од Дивата депонија во Кичево која се навоѓаше во центарот на градот, зад болницата, во близина на река „Темница“, којашто се влива во реката Треска во Кичево?

Дали сиот овој отпад завршил во депонијата Буково кај Охрид? Дали палењето во 7 наврати на депонијата Буково е поврзано со дивото депонирање на овој отпад со цел да се сокријат трагите? Како 100-тици камиони успеале да депонираат отпад на депонијата Буково, без да бидат забележани од чувасрката служба?

Дали во ваквата еколошка катсатрофа има замешани лица од локалната самоуправа Охрид? Ова се дел од прашањата кој се наметнуваат,а нема одговори.

СЕ ЧИСТИ КИЧЕВО ,СЕ ЗАГАДУВА ОХРИД?!

Дивата депонија во Кичево која се навоѓаше во центарот на градот, зад болницата во Кичево,без никакво спроведување на јавен повик ,чистење на дивата депонија и транспорт на Отпадот ,Општина Кичево и доверило на охридската фирма „НЕФИ ИК“

За повеќе детали ТУКА
Пишува Охрид Скај

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мечка убила и изела овци во гостиварско село Равен

На бројот за итни случаи 112, синоќа регистрирана е пријава за напад од мечка врз овци во општина Гостивар, информираат денеска од Центарот за...

Три часа по пријавата е пронајдено исчезнатото момче во Битола – полицијата со први детали

Во 21 часот и 30 минути таткото на исчезнатото момче пријавило во полициска станица дека е исчезнат неговиот син. Полицијата веднаш излегла на терен...

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...