Познат идентитетот на човечкиот труп кој беше пронајден во Охридското Езеро…..

На 28.08.2021 во 07,30 часот во СВР-Охрид, (34) годишно лице од Скопје пријавил дека во водите од Охридското езеро на ул.„Кеј Македонија” кај малото пристаниште забележал тело.

Констатирано е дека се работи за лице на возраст од (66) години од Охрид. Смрт без видливи повреди на телото е констатирана од доктор од итна медицинска помош.

Увид на лице место извршила екипа од СВР Охрид, а по наредба на јавен обвинител телото е предадено за обдукција.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here