28.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаМакедонијаПознат идентитетот на човечкиот труп кој беше пронајден во Охридското Езеро.....

Познат идентитетот на човечкиот труп кој беше пронајден во Охридското Езеро…..

На 28.08.2021 во 07,30 часот во СВР-Охрид, (34) годишно лице од Скопје пријавил дека во водите од Охридското езеро на ул.„Кеј Македонија” кај малото пристаниште забележал тело.

Констатирано е дека се работи за лице на возраст од (66) години од Охрид. Смрт без видливи повреди на телото е констатирана од доктор од итна медицинска помош.

Увид на лице место извршила екипа од СВР Охрид, а по наредба на јавен обвинител телото е предадено за обдукција.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во Грција- досега се наплатени 350.000 евра за нелегални лежалки

Властите истражиле „повеќе од 1.000 поплаки“ од јавноста на туристичките места како што се островот Крф, полуостровот Халкидики и Атика, регионот околу Атина, во...

Србин ја истепал сопругата, па ја оставил на автопат кај Демир Капија.

По тепачката сопругот го запрел возилото и ја оставил С.М. покрај патот, а потоа со автомобилот, во кој биле нивните малолетен син и внука,...

Бебе во тешка здравствена состојба оставено на улица во Велес

Бебе во тешка здравствена состојба оставено во центар на Велес, било пронајдено од случаен минувач кој веднаш го однел во болница. Настанот бил пријавен синоќа...

Малолетниците кои беа најдени дрогирани се во стабилна состојба

Во свесна состојба се сите четворица малолетници кои вчера со тешка здравствена слика беа примени на Клиниката за токсикологија. Директорот на Клиниката, Андон Чибишев утрово...