27.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаМакедонијаПаљото ги собра потребните потписи за градоначалник на Битола

Паљото ги собра потребните потписи за градоначалник на Битола

По вторпат спортскиот работник и бодибилдинг легенда Зоран Лазаровски-Паљо собра доволен број потписи за независен кандидат за градоначалник на Битола на локалните избори на 17 октомври. Тој е единствениот битолчанец кој покажа подготвеност да си ги одмери силите со партиските кандидати на престојните локални избори. Кога во 2012 година се кандидираше првиот пат, не успеа да влезе во вториот круг.

„Пред самиот себе сакам уште еднаш да се обидам да не ми остане во мисла, не само за ова туку и за многу работи во животот. Сега ќе се обидам по втор пат да видим колку граѓаните се подготвени да гласаат за независен кандидат, исто како што излегов на 58-годишна возраст повторно на натпревар во бодибилдинг и се натпреваував со младите. Така и ова да не ми остане мисла пред самиот себе. Останува народот да одлучи“, рече Лазаровски кој целиот живот го посвети да им помогне на битолчани да го подобарат своето здравје. Приоритет ќе му биде инфраструктурата, туризмот на Пелистер и екологијата.
Сдк.Мк

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Медицинска сестра малтретирала бебе?!!- Таравари вели одговорност ќе има!

Министерот за здравство Арбен Таравари вечерва во објава на Фејсбук информира дека дознал за случајот со претепаното тримесечно бебе на Клиниката за детски болести,...

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин и уметниците од оркестарот на Македонската филхармонија. Охрид периодов е културен центар...

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на телата

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, попладнево се пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на...

Врие од полиција во скопски Центар по вознемирувачките снимки објавени во јавност

Врие од полиција во скопски Центар, откако вчера во јавноста беа пуштени вознемирувачки снимки од деца кои вандализираат парк во Капиштец. Снимките ги анализираат...