18 C
Ohrid
недела, септември 19, 2021
Почетна Македонија Паљото ги собра потребните потписи за градоначалник на Битола

Паљото ги собра потребните потписи за градоначалник на Битола

Translate (Eng):[gtranslate]

По вторпат спортскиот работник и бодибилдинг легенда Зоран Лазаровски-Паљо собра доволен број потписи за независен кандидат за градоначалник на Битола на локалните избори на 17 октомври. Тој е единствениот битолчанец кој покажа подготвеност да си ги одмери силите со партиските кандидати на престојните локални избори. Кога во 2012 година се кандидираше првиот пат, не успеа да влезе во вториот круг.

„Пред самиот себе сакам уште еднаш да се обидам да не ми остане во мисла, не само за ова туку и за многу работи во животот. Сега ќе се обидам по втор пат да видим колку граѓаните се подготвени да гласаат за независен кандидат, исто како што излегов на 58-годишна возраст повторно на натпревар во бодибилдинг и се натпреваував со младите. Така и ова да не ми остане мисла пред самиот себе. Останува народот да одлучи“, рече Лазаровски кој целиот живот го посвети да им помогне на битолчани да го подобарат своето здравје. Приоритет ќе му биде инфраструктурата, туризмот на Пелистер и екологијата.
Сдк.Мк

РЕКЛАМА
- Реклами -